JAK KUPOWAĆ

Zaloguj się lub utwórz konto.
Wybierz produkty.
Wybór płatności i wysyłki

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się telefonicznie (22 213 11 90 wew 101) lub wysyłając email na adres instytut [ @ ] ipjp2.pl . Dziękujemy!

GODZINY PRACY

Pon-Pt 8:00 - 16:00

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁO?

*

V edycja konkursu Archiwum Wspomnień

W dniach od 22.06 do 24.06 gościliśmy finalistów ogólnopolskiego konkursu Archiwum Wspomnień, zorganizowanego przez Instytut Papieża Jana Pawła II oraz Fundację Wspomagania Wsi. Zespoły osób, które zajęły kolejno: pierwsze drugie i trzecie miejsce, wraz z grupą, która otrzymała wyróżnienie (lista finalistów znajduje się w zakładce aktualności na naszej stronie) – prócz nagród rzeczowych wręczonych podczas gali w Instytucie Papieża Jana Pawła II – wszyscy mieli okazję uczestniczyć w trzydniowej, pełnej atrakcji wycieczce po Warszawie. Oprócz charakterystycznych miejsc w stolicy, takich jak: Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście, Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, Kościół Sióstr Wizytek, Panteon Wielkich Polaków, młodzież wraz z opiekunami mogła również odwiedzić inne ciekawe miejsca-instytucje, jak np.: Dom Spotkań z Historią, Muzeum Fryderyka Chopina i inne. Tak jak to było w przypadku uhonorowania naszych finalistów w poprzednich edycjach konkursu, także i obecnie nie zabrakło wyjścia do teatru, tym razem na sztukę „Prapremiera Dreszczowca”.

Ponieważ prace nadsyłane w ramach Archiwum Wspomnień mają charakter wywiadu, połączonego z umiejętnościami składania filmu, przygotowaliśmy dla naszych gości warsztaty związane z pracą dziennikarską, poprowadzone przez dziennikarza, producenta nagrań video i programów telewizyjnych Mateusza Kalbarczyka. Niewątpliwie bardzo ważnym wydarzeniem, które warto podkreślić, było zwiedzanie siedziby Polskiego Radia przez młodzież, gdzie uczestnicy mogli obejrzeć studio nagrań od zaplecza i dowiedzieć się wielu nowych dla siebie rzeczy, związanych np. z pracą przy nagrywaniu programów na żywo.

Podsumowując, dziękujmy i serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy brali udział w konkursie Archiwum Wspomnień. Zebrane prace były bardzo ciekawe i dobrze przygotowane. Niewątpliwie, są bogatym źródłem historycznym i społecznym, i z pewnością będą miały również duży wkład w możliwość przybliżenia życia oraz osoby Świętego Jana Pawła II w macierzystych środowiskach autorów prac, czy to wkrótce, czy też kiedyś – przyszłym pokoleniom.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1    

GÓRA