JAK KUPOWAĆ

Zaloguj się lub utwórz konto.
Wybierz produkty.
Wybór płatności i wysyłki

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się telefonicznie (22 213 11 90 wew 101) lub wysyłając email na adres instytut [ @ ] ipjp2.pl . Dziękujemy!

GODZINY PRACY

Pon-Pt 8:00 - 16:00

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁO?

*

Warsztaty - pielgrzymki świętego Jana Pawła II

28 kwietnia w Instytut Papieża Jana Pawła II przeprowadziliśmy warsztaty „Pielgrzymowanie Świętego Jana Pawła II” dla uczniów pierwszej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 340 w Warszawie.

Celem zajęć było przybliżenie życia papieża, jego nauki i przesłania do dzieci. Szczególną uwagę poświęciliśmy dniu codziennemu Jana Pawła II i pielgrzymkom do Polski.

Klasa uczniów została podzielona na dwie mniejsze grupy i w dwóch salach uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez pracowników Instytutu. W pierwszej Sali odbywały się warsztaty z Giga puzzlami związanymi z pielgrzymkami Jana Pawła II do Polski. Uczestnicy wędrowali śladami Jana Pawła II po Polsce podczas układania puzzli. Następnie każdy dostał mapkę z IV pielgrzymką Jana Pawła II do Polski i musiał nakleić w odpowiednie miejsca zdjęcia z miast w których był papież Polak. Dodatkowym, zadaniem było ułożenie dużych puzzli z sceną objawienia Matki Bożej w Guadalupe. Przypomnijmy że Jan Paweł II beatyfikował i kanonizował Juana Diego, któremu Matka Boża się objawiła.

W II sali druga część uczestników układała torcik papieski, dzięki któremu dowiedzieliśmy się jak wyglądał standardowy dzień papieża, w czasie kiedy przebywał w Watykanie. Drugie zadanie, nieco trudniejsze, wymagające dokładności i skupienia polegało na wycięciu kostki i złożeniu kostki związanej z Janem Pawłem II. Dzięki kostce którą każdy uczestnik zabrał do domu już nikomu nie umkną najważniejsze daty związane z papieżem Polakiem.

W międzyczasie w trzeciej Sali konferencyjnej na uczniów czekała niespodzianka. Przejażdżka samochodem papieskim. Pracownik Instytutu zapraszał po kolei uczestników do zapoznania się z pierwszą pielgrzymką Jana Pawła II, podczas podróży papamobile.

Dodatkową atrakcją dla grupy było zwiedzanie Panteonu Wielkich Polaków, gdzie Pani przewodnik uzupełniła wiedzę z zajęć o Świętym Janie Pawle II. Na koniec zajęć uczestnicy zostali obdarowani puzzlami „pielgrzymki Jana Pawła II do Polski”

Podczas zajęć które trwały prawie trzy godzinny, wspólnie z klasą pierwszą mogliśmy przejść kolejny raz śladami wielkiego Polaka – Jana Pawła II.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1     

GÓRA