JAK KUPOWAĆ

Zaloguj się lub utwórz konto.
Wybierz produkty.
Wybór płatności i wysyłki

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się telefonicznie (22 213 11 90 wew 101) lub wysyłając email na adres instytut [ @ ] ipjp2.pl . Dziękujemy!

GODZINY PRACY

Pon-Pt 8:00 - 16:00

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁO?

*

Beatyfikacja – ostatnie przygotowania

Trwają ostatnie przygotowania do uroczystości związanych z beatyfikacją Jana Pawła II. W czwartek 28 kwietnia odbyła się konferencja prasowa, podczas której organizatorzy przedstawili program wydarzenia. Dziennikarze usłyszeli m.in. o portrecie Jana Pawła II stworzonym ze 105 tys. nadesłanych fotografii, który zostanie odsłonięty na fasadzie budowanej Świątyni Opatrzności Bożej.

Tuż po beatyfikacji historyczny papamobile przejedzie z pl. Piłsudskiego do Wilanowa – zaznaczył prezes Centrum Opatrzności Bożej, Piotr Gaweł. Do wspólnego uczestnictwa we Mszy św., która zostanie odprawiona na pl. Piłsudskiego zaraz po transmisji z Rzymu, o godz. 12, zachęcał Piotr Dardziński, Dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.

Uczestnicy konferencji zapoznali się też z planem „Miasteczka Papieskiego", po którym „Ciuchcia Papieska" będzie woziła dzieci. Każde z nich otrzyma specjalny paszport, z którym odwiedzi stację Wilanów, Wadowice, Kraków, Rzym i pl. Piłsudskiego.

„Na stacji „Rzym", przygotowywanej przez Instytut Papieża Jana Pawła II, w oknie papieskim będą czekały na dzieci dwa gołębie-muppety: Claudio i Francesca" – zapowiedział dyrektor Instytutu ks. dr Zdzisław Struzik. Gołębie będą rozmawiać z dziećmi o codziennym życiu Papieża w Watykanie. Na stacji „Plac Piłsudskiego" Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowało specjalne drzewo, które dzieci okryją oznaczonymi przez siebie liśćmi w kształcie dłoni.

Te i inne atrakcje czekają na najmłodszych uczestników w „Miasteczku Papieskim" przed Świątynią Opatrzności Bożej w godz. 12.30 – 18.30.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1   

Fot. Olaf Olszowski

GÓRA