JAK KUPOWAĆ

Zaloguj się lub utwórz konto.
Wybierz produkty.
Wybór płatności i wysyłki

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się telefonicznie (22 213 11 90 wew 101) lub wysyłając email na adres instytut [ @ ] ipjp2.pl . Dziękujemy!

GODZINY PRACY

Pon-Pt 8:00 - 16:00

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁO?

*

Filmy, nagrania i numizmaty Archiwum IPJP2

W ostatnich tygodniach Archiwum IPJP2 zakupiło liczne filmy dotyczące osoby Karola Wojtyły-Jana Pawła II (głównie dokumentalne, ale również fabularne, a nawet animowane), inne filmy o charakterze religijnym oraz dwie, wydane przez Polskie Radio płyty CD. Pierwsza nosi tytuł: „Jan Paweł II i Solidarność. Mówiłem o was i za was”, zaś druga: „Psałterz Polski. Krainy polskie w modlitwach i wspomnieniach Jana Pawła II”.

Dział prowadzi aktualnie digitalizację różnorodnych materiałów prasowych związanych z Beatyfikacją Papieża-Polaka, która miała miejsce w niedzielę 1 maja.

W kwietniu zakupiono pierwszy numizmat (srebro próby: Ag 925), wchodzący w skład unikalnej Kolekcji Beatyfikacyjnej Jana Pawła II wybitej w Mennicy Polskiej.

Na jego awersie widnieje wizerunek Jana Pawła II z uniesioną prawą dłonią w powitalnym geście, z pastorałem w lewej dłoni. W tle, w półokręgu zauważyć można wznoszące się gołębie. W otoku znajduje się napis: „BŁOGOSŁAWIONY JAN PAWEŁ II”.

Na rewersie numizmatu, na tle kopuły Bazyliki Św. Piotra w Watykanie widoczna jest księga Pisma Świętego z rozwianymi kartami i przecinającym je podpisem Jana Pawła II. W otoku zawarto napis: „ŻYCIE JEST WIECZNE”, zaś na dole: „WATYKAN 01.05.2011”.

W skład Kolekcji Beatyfikacyjnej wchodzi 9 numizmatów. Ostatni z nich Dział Dokumentacji Archiwalnej zakupi w grudniu bieżącego roku.

gallery1 gallery1    

GÓRA