JAK KUPOWAĆ

Zaloguj się lub utwórz konto.
Wybierz produkty.
Wybór płatności i wysyłki

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się telefonicznie (22 213 11 90 wew 101) lub wysyłając email na adres instytut [ @ ] ipjp2.pl . Dziękujemy!

GODZINY PRACY

Pon-Pt 8:00 - 16:00

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁO?

*

Papież wyjątkowy. Książeczka o Bożej Opatrzności w życiu Karola Wojtyły

W początkach maja 2011 ukazała się publikacja Grzegorza Polaka, Papież, jakiego nie było. Opatrzność Boża w życiu Karola Wojtyły. Książeczkę (63 s.) przygotowało Centrum Opatrzności Bożej we współpracy z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, a także współpracy redakcyjnej z IPJP2, w związku z beatyfikacją Jana Pawła II. Na treść zestawioną przez znanego dziennikarza, redaktora i publicysty od lat zajmującego się tematyką papieską składa się wstęp, pięć rozdziałów, fotografie z różnych lat pasterzowania Ojca Świętego. Pozycję opatrzono także kilkunastoma odniesieniami w formie przypisów.

Poręczna, ciekawa w lekturze, zgrabna pozycja w ogromnym skrócie zarysowuje biograficzne tło nie tyle wyborów swego bohatera, ile motywów oddziaływania Opatrzności Bożej, jakie można odczytać na podstawie refleksji nad życiem nowego błogosławionego. Zwłaszcza z młodości Karola Wojtyły – ucznia, studenta, seminarzysty i kleryka – Grzegorz Polak wydobył fakty mniej powszechnie znane. Przede wszystkim te, które już prawie miały skierować drogę przyszłego Ojca Świętego na zupełnie inne tory. Trafnie wyzyskanym, powracającym pomysłem kompozycyjnym są właśnie w tej książeczce przywołania wydarzeń negatywnych.

Od opuszczenia na skutek śmierci bliskich (zgony: matki, brata, ojca), od uchronienia się przed niemieckimi żołnierzami przeszukującymi dom przy ul. Tynieckiej, od tylu innych przypadków cudownego ocalenia Boża Opatrzność zachowywała życie ks. Wojtyły, otwierając nowe przed nim drogi i stawiając nowe zadania. Po ludzku sądząc, wszystko wskazywało na to, że Zło unicestwi młodego kapłana. I to tak, że jego imię przepadnie niezauważone w odmętach historii XX w. Stało się przecież zupełnie inaczej…

Papiez_jakiego_niebylo-okladka1

GÓRA