JAK KUPOWAĆ

Zaloguj się lub utwórz konto.
Wybierz produkty.
Wybór płatności i wysyłki

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się telefonicznie (22 213 11 90 wew 101) lub wysyłając email na adres instytut [ @ ] ipjp2.pl . Dziękujemy!

GODZINY PRACY

Pon-Pt 8:00 - 16:00

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁO?

*

Polacy beatyfikowani przez Jana Pawła II w przestrzeni mojej miejscowości. Błogosławiony Edmund Bojanowski

Instytut Papieża Jana Pawła II i Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej wraz z Parafią Narodzenia NMP w Komorowie jest współorganizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego „Polacy beatyfikowani przez Jana Pawła II w przestrzeni mojej miejscowości. Błogosławiony Edmund Bojanowski”. 30 września o godz. 11 w siedzibie Sekretariatu Episkopatu Polski przy Skwerze Wyszyńskiego 6 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa dotycząca konkursu. Wezmą w niej udział: Kazimierz Kard. Nycz, dr Patryk Pleskot z IPN, aktor Radosław Pazura oraz przedstawiciele Instytutu: dyrektor ks. dr Zdzisław Struzik i wicedyrektor ks. prałat Aleksander Seniuk.  

 

Katolicka Agencja Informacyjna

oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Komorowie

Parafia Narodzenia NMP w Komorowie

zapraszają na konferencję prasową na temat  

Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego na projekt historyczno-dziennikarski:

 

Polacy beatyfikowani przez Jana Pawła II.

Błogosławiony Edmund Bojanowski.

 

w konferencji udział wezmą:

ks. dr Zdzisław Struzik – Instytut Papieża Jana Pawła II

dr Patryk Pleskot – IPN

Paweł Zalewski – europoseł

Radosław Pazura – aktor

Małgorzata Głodowska – dyrektor ZSO w Komorowie

s. Beata Białkowska – Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP

ks. prał. Andrzej Perdzyński – proboszcz parafii Narodzenia NMP w Komorowie

Weronika Wierzbowska – prezes Młodzieżowego Koła Dziennikarskiego

 

Zapraszamy

30 września (piątek) godz. 11

siedziba Sekretariatu Episkopatu Polski

Skwer Wyszyńskiego 6, Warszawa

 

Prosimy o potwierdzenie obecności

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Bądźcie Państwo z nami! 

 

 

 

 

Zapraszam Was do fascynującej podróży śladami bł. Edmunda Bojanowskiego. Zapraszam Was do odkrywania czasów, w jakich przyszło mu żyć: niezwykłego XIX wieku i podzielonej rozbiorami Polski, która straciła niepodległość. Historia to nie tylko fakty i daty – to rzeczywistość taka sama jak nasza, tylko już miniona.

 

dr Patryk Pleskot

Instytut Pamięci Narodowej

 

 

W tym roku z wdzięcznością przeżywamy dar beatyfikacji papieża Jana Pawła II. Rok 2011 to także 140 rocznica narodzin dla nieba naszego rodaka - Edmunda Bojanowskiego. Z pewnością warto dowiedzieć się dlaczego Ojciec Święty postawił nam tego człowieka za wzór mądrej działalności społecznej, oświatowej i charytatywnej.

 

† Kazimierz Kardynał Nycz

Arcybiskup, Metropolita Warszawski 

 

Od lat Święci, Błogosławieni, Kandydaci na ołtarze odgrywają w moim życiu znacząca rolę, wręcz są moimi przewodnikami. Jestem przekonany, że na każdym etapie mojego życia ktoś z góry mi pomagał. Czy aktor może być Święty? Wierzę, że tak.

 

Z pozdrowieniami

Radosław Pazura

 

 

 

Patronat nad konkursem: Katolicka Agencja Informacyjna, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Historii Polski, Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej, TVP Historia, Deon, Gość Niedzielny, Niedziela, Radio Plus, Gmina Michałowice, Towarzystwo „Komorowanie”, Firma: Pruszyński.

 

 

 

  

GÓRA