JAK KUPOWAĆ

Zaloguj się lub utwórz konto.
Wybierz produkty.
Wybór płatności i wysyłki

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się telefonicznie (22 213 11 90 wew 101) lub wysyłając email na adres instytut [ @ ] ipjp2.pl . Dziękujemy!

GODZINY PRACY

Pon-Pt 8:00 - 16:00

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁO?

*

Konferencja naukowa "Brama do wolnosci"

 

W związku z przypadającą w tym roku 25. rocznicą wizyty papieskiej w Polsce w 1987 r., 25 maja 2012 r. w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich odbyła się międzynarodowa konferencja „Brama do wolności”. Wśród prelegentów znaleźli się prof. Gonzalo Larios Mengotti z Chile; ks. dr Wojciech Bartkowicz, dr Andrzej Grajewski, prof. Jan Żaryn, prof. Antoni Dudek, o. dr Tomasz Szyszka, dr Paweł Skibiński, red. Grzegorz Polak, red. Paweł Zuchniewicz. W czasie sesji miało miejsce spotkanie z p. Haliną Słojewską-Kołodziej, która opowiadała o kulisach powstania najpiękniejszego papieskiego ołtarza z Mszy św. odprawionej przez Papieża na Zaspie. Zaprezentowano unikatowe szkice ołtarza projektu p. Mariana Kołodzieja oraz czarną monstrancję wykonaną dla Jana Pawła II z węgla kamiennego.

Prelekcje ubogacały krótkometrażowe spoty filmowe dot. III pielgrzymki.

Pomysłodawcą konferencji było Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Instytut Papieża Jana Pawła II włączył się w przygotowania jako współorganizator.

 

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1     

GÓRA