JAK KUPOWAĆ

Zaloguj się lub utwórz konto.
Wybierz produkty.
Wybór płatności i wysyłki

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się telefonicznie (22 213 11 90 wew 101) lub wysyłając email na adres instytut [ @ ] ipjp2.pl . Dziękujemy!

GODZINY PRACY

Pon-Pt 8:00 - 16:00

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁO?

*

Ogólnopolski zjazd delegacji szkół im. ks. Jana Twardowskiego

We wtorek, 5 czerwca odbył się w Warszawie doroczny ogólnopolski zjazd delegacji szkół im. ks. Jana Twardowskiego. Głównym punktem programu była Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem delegata Metropolity Warszawskiego, biskupa Tadeusza Pikusa o 12.00 w kościele ss. Wizytek przy ul. Krakowskie Przedmieście 34. O wspomnianej godzinie do świątyni weszły uroczyście szkolne poczty sztandarowe, które przedtem gromadziły się na przykościelnym placyku. Liczne, barwne chorągwie robiły na przechodzących obok pomnika Prymasa Stefana Wyszyńskiego warszawianach duże wrażenie.

Przybyłe delegacje po rozpoczęciu celebry powitał w murach świątyni ks. prałat Aleksander Seniuk – Rektor kościoła ss. Wizytek. Po nim słowa powitania wypowiedział przewodniczący Eucharystii biskup Tadeusz Pikus. Ten ostatni wygłosił również bardzo interesujące kazanie. Zaznaczył w nim, że choć nie każdy otrzymał od Pana Boga dar pisania wierszy tak jak ks. Twardowski czy też inne artystyczne umiejętności, to każdy ma za zadanie dążyć do tego, aby dziełem sztuki stało się jego osobiste życie, aby przesycił je duch ofiary i miłości do drugiego człowieka. Ten duch, co podkreślił hierarcha, przenikał niewątpliwie życie Janusza Korczaka, który 70 lat temu, w Treblince, na początku sierpnia 1942 roku poszedł dobrowolnie umrzeć w komorze gazowej wraz ze swoimi wychowankami.

Pod koniec Mszy świętej podziękowanie za możliwość kolejnego wspólnego spotkania się w ramach ogólnopolskiego zjazdu wyraziła pani Urszula Nocoń – Dyrektor Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w małopolskich Brzeszczach. Należy zaznaczyć, iż jej podopieczni pięknie wzbogacili liturgię eucharystyczną swoim śpiewem oraz grą na instrumentach muzycznych, zaś podczas całego nabożeństwa w kościele panowała atmosfera niezwykłego skupienia i modlitwy. Pani Nocoń przekazała także na ręce biskupa Pikusa elegancko zapakowany prezent dla nieobecnego Kardynała Kazimierza Nycza. Przed końcowym błogosławieństwem ks. prałat Aleksander Seniuk wyraził nadzieję, że również za rok, w kolejną rocznicę urodzin ks. Jana kościół sióstr Wizytek gościć będzie dzieci kształcące się w placówkach edukacyjnych jego imienia.

Po zakończeniu Mszy świętej księża rozdawali jej uczestnikom obrazki z wizerunkiem Matki Bożej, zawierające tekst błogosławieństwa biskupa Tadeusza Pikusa.

W ramach zjazdu, jego organizatorzy w tym Instytut Papieża Jana Pawła II zapewnili członkom delegacji – uczniom i nauczycielom – możliwość nawiedzenia grobu ks. Jana Twardowskiego w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Świętej Opatrzności Bożej w Wilanowie oraz sposobność zwiedzenia mieszkania Księdza-Poety.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
 

 

GÓRA