JAK KUPOWAĆ

Zaloguj się lub utwórz konto.
Wybierz produkty.
Wybór płatności i wysyłki

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się telefonicznie (22 213 11 90 wew 101) lub wysyłając email na adres instytut [ @ ] ipjp2.pl . Dziękujemy!

GODZINY PRACY

Pon-Pt 8:00 - 16:00

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁO?

*

Kampania Zaczytani w Instytucie Papieża Jana Pawła II

W czwartkowe przedpołudnie 14 maja b.r. w ramach kampanii Zaczytani, w Instytucie Papieża Jana Pawła II odbyło się spotkanie na które przybyli: dzieci wraz wychowawcami i opiekunami ze Szkoły Podstawowej Nr 300 w Warszawie, pisarz Marcin Brykczyński, aktorka pani Agnieszka Sienkiewicz, aktor wraz ze swymi lalkami – Pan Teatrzyk, przedstawicielka Zaczytanych oraz mamy z małymi dziećmi z okolicznych osiedli.

Gości przywitała i wprowadziła w program wydarzeń przedstawicielka Zaczytanych pani Katarzyna Nawrocka. Potem wystąpiła pani Agnieszka Sienkiewicz, która przeczytała jedną z historyjek o Martynce.

Marcin Brykczyński autor literatury dziecięcej, zaprezentował jedną ze swoich książek „O różowym prosiaczku”, czytając tekst i jednocześnie pokazując ilustracje do scen z książki, wciągnął dzieci w historię bohatera, który poszukuje swej tożsamości.

Na koniec wystąpił Pan Teatrzyk ze spektaklem o Rumcajsie Haneczce i Cypisku. Było to przedstawienie, które bardzo zaintrygowało dzieci. Poczuły się one współtwórcami, identyfikując się z pozytywnymi bohaterami sztuki. Podczas dynamicznego przedstawienia rozbrzmiewały okrzyki i śmiechy, a na koniec zasłużone oklaski dla wszystkich artystów.

Ideą przewodnią spotkania była zbiórka książek, organizowana przez portal Zaczytani, która jest prowadzona w tym roku w Warszawie. Biblioteka Instytutu Papieża Jana Pawła II już po raz trzeci uczestniczyła w takiej akcji. Do końca maja Biblioteka IPJPII przyjmuje książki, które potem trafią do małych pacjentów i podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Cieszymy się z dużego zainteresowania i poparcia dla tej inicjatywy. Dziękujemy wszystkim osobom, które do tej pory przekazały książki dla dzieci.

mt_gallery:

GÓRA