JAK KUPOWAĆ

Zaloguj się lub utwórz konto.
Wybierz produkty.
Wybór płatności i wysyłki

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się telefonicznie (22 213 11 90 wew 101) lub wysyłając email na adres instytut [ @ ] ipjp2.pl . Dziękujemy!

GODZINY PRACY

Pon-Pt 8:00 - 16:00

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁO?

*

Nowa książka o kulcie Bożego Miłosierdzia

7 stycznia b.r. w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbyła się promocja książki Ewy K. Czaczkowskiej „Papież, który uwierzył. Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia”. W spotkaniu udział wzięli kardynał Kazimierz Nycz, ksiądz profesor Jan Machniak, kompozytor Michał Lorenc, redaktorzy Wydawnictwa Znak, które wydało książkę i ufundowało egzemplarze promocyjne. Spotkanie prowadził Michał Zając kierując na początku słowa uznania dla autorki Ewy K. Czaczkowskiej.

Uczestnicy konferencji dowiedzieli się wiele interesujących szczegółów dotyczących upowszechniania kultu Bożego Miłosierdzia w Polsce i na świecie. Jak trudna i skomplikowana była to droga dowiedzieć się można z kart książki. Ewa Czaczkowska wymienia zasługi Karola Wojtyły, który jeszcze jako  ksiądz diecezji krakowskiej w 1957 roku napisał pozytywną opinię o kulcie Bożego Miłosierdzia. Potem jako arcybiskup i kardynał orędował w sprawie kultu poprzez przygotowania do procesu beatyfikacyjnego siostry Faustyny. W 2000 roku papież Jan Paweł II kanonizował siostrę Faustynę oraz ustanowił dla całego świata Święto Miłosierdzia Bożego, przypadające w drugą niedzielę wielkanocną.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1   

GÓRA