JAK KUPOWAĆ

Zaloguj się lub utwórz konto.
Wybierz produkty.
Wybór płatności i wysyłki

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się telefonicznie (22 213 11 90 wew 101) lub wysyłając email na adres instytut [ @ ] ipjp2.pl . Dziękujemy!

GODZINY PRACY

Pon-Pt 8:00 - 16:00

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁO?

*

X Gminny Konkurs Papieski w Płocochowie

Tegoroczny Konkurs Papieski miał dla nas szczególny charakter.

W październiku 2017 roku obchodzimy dziesiątą rocznicę Gminnego Konkursu Papieskiego organizowanego przez naszą szkołę, która jest również piątą rocznicą nadania szkole imienia błogosławionego Jana Pawła II.

Dwudziesty szósty października 2012 roku był dniem, który połączył naszą szkołę szczególną więzią z wielkim Papieżem Polakiem. Wtedy bowiem, patronem Szkoły Podstawowej w Płocochowie został bł. Jan Paweł II. Tym aktem na całe dziesięciolecia związaliśmy pracę wychowawczą szkoły z największym autorytetem współczesnego świata, Kościoła i Naszej ojczyzny. Chcemy, aby nasi uczniowie mogli zawsze powołać się na kogoś, kto nie zgadzał się na zastąpienie dobra egoizmem i nienawiścią, a nauka i zdobywanie wiedzy było priorytetem życia szkolnego i pozaszkolnego. Ten podwójny Jubileusz skłonił nas do podsumowania wieloletnich działań w postaci wydanego tomiku, który jest zbiorem uczniowskich prac biorących udział w konkursie literackim i plastycznym w latach 2013-2017.

Pomimo, że św. Jana Pawła II nie ma wśród nas od 12 lat to nauka papieża jest ciągle aktualna a jej wypełnianie stanowi misję naszej szkoły. Szczególną formą wdzięczności Ojcu Świętemu za katechezę Jego życia i nauczania jest tradycja corocznego organizowania w naszej szkole Gminnego Konkursu Papieskiego. Ma on na celu rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu, naszego rodaka oraz charyzmatycznego papieża Jana Pawła II.

Cieszy nas zainteresowanie tym wydarzeniem uczniów ze szkół podstawowych gminy Pułtusk Uczniowie tworzą prace literackie, plastyczne i biorą udział w konkursie wiedzy. W tym roku po raz pierwszy pod hasłem „Od Karolka z Wadowic do świętego Jana Pawła II, uczniowie przedstawiali patrona naszej szkoły w prezentacji multimedialnej.

Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie przystępujący do konkursu wykazali się ogromnym poziomem wiedzy dotyczącej życia św. Jana Pawła II.

W tym roku uczestnicy konkursu mieli okazję:

• wykazać się wiadomościami o św. Janie Pawle II uczestnicząc w zmaganiach konkursu wiedzy pod hasłem: ” Od Karolka z Wadowic do Świętego Jana Pawła II”

• wykazać się kunsztem literackim pisząc wiersze inspirowane słowami, działalnością i twórczością św. Jana Pawła II

• pisząc prace literackie starali się udowodnić, że warto jest wzorować się na świętych i błogosławionych wyniesionych na ołtarze w czasie pontyfikatu Jana Pawła II

Wielu uczniów zabłysnęło talentem plastycznym w pracach na temat „ŚLADAMI PAPIEŻA JANA PAWŁA II PO POLSCE”

Dziękujemy nauczycielom j. polskiego, plastyki, religii, informatyki, którzy wspierali uczniów w konkursowych zmaganiach.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

GÓRA