JAK KUPOWAĆ

Zaloguj się lub utwórz konto.
Wybierz produkty.
Wybór płatności i wysyłki

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się telefonicznie (22 213 11 90 wew 101) lub wysyłając email na adres instytut [ @ ] ipjp2.pl . Dziękujemy!

GODZINY PRACY

Pon-Pt 8:00 - 16:00

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁO?

*

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Zawiercie”

Dnia 11 stycznia, w Niedzielę Chrztu Pańskiego w Świątyni Opatrzności Bożej, po Mszy świętej o godzinie 12-tej odbył się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Zawiercie”, który wykonał kompilację różnorodnych muzycznie kolęd i pastorałek. Członkom zespołu towarzyszyła ludowa kapela, zaś dyrygowała Anna Szymańska – założycielka „Zawiercia”. Dzięki jej profesjonalizmowi i energii śpiewacy oraz instrumentaliści stanowili harmonijną dźwiękową jedność. Pieśni słuchali z radością zarówno dorośli, jak i małe dzieci. Wzrok widzów przyciągały interesujące stroje artystów.

Zespół Pieśni i Tańca „Zawiercie” działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu (województwo śląskie). Został założony przez wspomnianą już wyżej Annę Szymańską w 1998 r. Członkowie zespołu to głównie wychowankowie pani dyrygent. „Zawiercie” występowało na scenach wielu państw (nie tylko europejskich). Zespół odwiedził Włochy, Węgry, Turcję, Grecję, Meksyk, Litwę, Czechy i Słowację. Uczestniczył w wielu festiwalach oraz imprezach folklorystycznych, okolicznościowych, charytatywnych i sportowych. „Zawiercie” posiada prestiżowy certyfikat CIOFF, który umożliwia mu reprezentowanie naszego kraju na festiwalach folklorystycznych na całym świecie.

Niedzielny koncert zorganizował Instytut Papieża Jana Pawła II wraz z Parafią Opatrzności Bożej. Warto przypomnieć, że Święto Chrztu Pańskiego zamyka w Kościele katolickim okres Bożego Narodzenia.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1     

GÓRA