JAK KUPOWAĆ

Zaloguj się lub utwórz konto.
Wybierz produkty.
Wybór płatności i wysyłki

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się telefonicznie (22 213 11 90 wew 101) lub wysyłając email na adres instytut [ @ ] ipjp2.pl . Dziękujemy!

GODZINY PRACY

Pon-Pt 8:00 - 16:00

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁO?

*

Cykl prelekcji Pielgrzymowanie Świętego Jana Pawła II

Dnia 15 kwietnia 2015 roku w Centrum Kultury Wilanów odbyła się kolejna z prelekcji poświęconych podróżom Ojca Świętego Jana Pawła II. Cykl ten organizowany jest w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Gościem spotkania zatytułowanego Pielgrzymowanie Świętego Jana Pawła II do Ameryki Łacińskiej i Ameryki Południowej był o. dr Tomasz Szyszka SVD.

O. dr Tomasz Szyszka SVD opowiedział o podróży apostolskiej papieża do Paragwaju w 1988 roku. Podróż ta była ostatnim etapem pielgrzymki Ojca Świętego do krajów Ameryki Południowej, obejmującej również Boliwię, Urugwaj i Peru. Podczas tej wizyty św. Jan Paweł II odwiedził pięć miejscowości, gdzie spotkał się z wiernymi, reprezentującymi całe ówczesne społeczeństwo. Wizyta apostolska Jana Pawła II w Boliwii - odbywała się w czasie obchodów 500-lecia ewangelizacji Ameryki Łacińskiej i 450-lecia obecności Kościoła katolickiego na ziemi boliwijskiej. W tym okresie kraj ten, jak i cały kontynent, pogrążony był w kryzysie społeczno-politycznym i zmagał się problemem ubóstwa przeważającej części społeczeństwa, przede wszystkim ludności indiańskiej. Wizyta Ojca Świętego była oczekiwana przez wszystkich Paragwajczyków, a jego słowa stanowiły odpowiedź na wiele problemów, z którymi zmagano się w tym tragicznym dla Ameryki Łacińskiej czasie.

gallery1 gallery1 gallery1   

GÓRA