JAK KUPOWAĆ

Zaloguj się lub utwórz konto.
Wybierz produkty.
Wybór płatności i wysyłki

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się telefonicznie (22 213 11 90 wew 101) lub wysyłając email na adres instytut [ @ ] ipjp2.pl . Dziękujemy!

GODZINY PRACY

Pon-Pt 8:00 - 16:00

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁO?

*

Wystawa fotograficzna dla szkół w przygotowaniu

01Instytut Papieża Jana Pawła II wraz z cenionym w Polsce i za granicą fotografem Czesławem Czaplińskim przygotowuje wystawę „Można odejść na zawsze, by stale być blisko. Ks. Jan Twardowski w 100-lecie urodzin”. Wystawa obejmie 30 fotografii ukazujących ks. Jana w jego prywatnej, domowej przestrzeni. Prezentowane na niej zdjęcia stanowią też zapis spotkania dwóch artystów. Czesław Czapliński poznał poetę w 1985 r. w Nowym Jorku i od tamtego czasu wielokrotnie odwiedzał go w mieszkaniu przy Krakowskim Przedmieściu. Był też pierwszym fotografem, któremu ss. Wizytki pozwoliły wejść za bramę klasztoru z aparatem w ręku.

Wystawa przygotowywana jest z myślą o szkołach, którym patronuje ks. Twardowski. Zaplanowana została jako projekt objazdowy – będzie udostępniana kolejnym szkołom, które zgłoszą chęć udziału w wydarzeniu. Szczegóły wkrótce na naszej stronie internetowej.

GÓRA