JAK KUPOWAĆ

Zaloguj się lub utwórz konto.
Wybierz produkty.
Wybór płatności i wysyłki

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się telefonicznie (22 213 11 90 wew 101) lub wysyłając email na adres instytut [ @ ] ipjp2.pl . Dziękujemy!

GODZINY PRACY

Pon-Pt 8:00 - 16:00

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁO?

*

IMIENINY JANA KOCHANOWSKIEGO

W ostatnią sobotę 1 lipca obchodziliśmy kolejne już imieniny Jana Kochanowskiego. Uroczystość odbywała się w Ogrodzie Krasińskich. Na literackiej imprezie można było spotkać wielu pisarzy, poetów, aktorów oraz literaturoznawców. Swoje stoiska zaprezentowali wydawcy z różnych stron Polski, gdzie można było zakupić książki w obniżonych cenach.
Z okazji trwającego właśnie roku Conrada (Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego) został on gościem specjalnym wydarzenia. Tłumacze, znawcy literatury Conrada zastanawiali się "czyj jest Conrad?", a także prowadzili dysputy o problemach przekładu dzieł tego wybitnego pisarza. Nawiązując do conradowskiego motywu podróży twórcy literatury faktu dzielili się swoimi doświadczeniami z wypraw.
Pieśń Świętojańską o Sobótce zaprezentował zespół Mikromusic, a także przy dźwiękach muzyki można było potańczyć.
Odbył się także mecz poetycki pod hasłem "O podróżach nie tylko do jądra ciemności".
W tym roku aktorzy, m.in. Mateusz Banasiuk, Cezary Kosiński, Izabela Kuna, Antoni Pawlicki, Ewa Telega i Magdalena Zawadzka stanęli w poetyckie szranki, czytając wiersze związane z podróżowaniem.
W trakcie wydarzenia dużo było atrakcji skierowanych do dzieci. Jolanta Fraszyńska czytała bajki, można było spotkać autorki książki o elementarzach z całego świata "Ala ma kota. A Ali?”, odbyły się warsztaty z konstruowania i wodowania żaglowców prowadzone przez Michała Jońca oraz wieczorny spektakl na podstawie Baśni cygańskich Jerzego Ficowskiego.
Inną atrakcją była instalacja artystyczna Izy Rutkowskiej pt. "Zobaczyłem w ogrodzie ogromną książkę”, a także była możliwość zwiedzenia Pałacu Rzeczypospolitej (Krasińskich).

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

GÓRA