11 marca 2019
9 marca br., na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa “Zasada pomocniczości państwa a wspieranie rodziny”.
Konferencję otworzył ks. prof. dr hab. Mieczysław Ozorowski, Dziekan Wydziału Studiów nad Rodziną.
Prelegenci przybliżyli tematykę wspierania rodziny przez państwo. Przedstawiono ogólne założenia i sposoby realizacji pomocniczości z punktu widzenia państwa polskiego. Poruszono także tematykę wspierania osób starszych.
Organizatorami konferencji były: Wydział Studiów nad Rodziną UKSW a także Instytut Papieża Jana Pawła II.

5 marca 2019

Nakładem Instytutu Papieża Jana Pawła II ukazała się kolejna publikacja z serii „Zeszyty o Bożej Opatrzności”. Zeszyt nr 11 w całości poświęcony jest zagadnieniu macierzyństwa i miłości rodzicielskiej, które ks. dr hab. Zdzisław Struzik, prof. UKSW, rozpatruje w kontekście miłości do Ojczyzny.
Ze wstępu ks. Tadeusza Aleksandrowicza, proboszcza Parafii Opatrzności Bożej:
“Papież Jan Paweł II podkreślał, że godność człowieka rozlewa się na godność Ojczyzny. Młody człowiek dzięki miłości rodzicielskiej, której doświadcza w rodzinie, niesie dalej otrzymane dobro, jako wkład w budowanie społeczności, w której żyje. Bez ugruntowania podstawowych wartości, jakie posiada i przekazuje potomstwu rodzina, niemożliwy jest rozwój Narodu i umacnianie się jego tożsamości. Poprzez macierzyństwo i ojcostwo rodzice uczestniczą w twórczym działaniu Boga. Dzieje się to za sprawą daru przekazywania życia, a także przez podejmowanie działań wychowawczych.
W sposób szczególny widoczne jest to w zaangażowaniu kobiet, wypełniających z oddaniem misję macierzyńską. Niniejsze opracowanie w usystematyzowany sposób prezentuje problematykę macierzyństwa, będącego wyrazem miłości do Ojczyzny, w świetle nauczania papieży, a szczególnie Jana Pawła II”.
19 października 2018
18 października br. w siedzibie Instytutu Papieża Jana Pawła II odbył się I Mazowiecki Zjazd Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Wydarzenie zainicjowali: Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz i Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik.Celem Zjazdu było upamiętnienie osoby Stefana Kardynała Wyszyńskiego, stworzenie tradycji wspólnej dorocznej uroczystości szkół Stefana Kardynała Wyszyńskiego z Mazowsza, umożliwienie wzajemnego poznania się, stworzenie możliwości nawiązania realnej współpracy szkół: wzajemne dzielenie się dotychczasowym doświadczeniem i planami pracy na rzecz przekazywania dziedzictwa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, okazja do wspólnej modlitwy w intencji rychłej beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
Bardzo dziękujemy za liczny udział delegacji szkół i liczymy na dalszą współpracę.
Już wkrótce ukaże się video-relacja prezentująca Zjazd.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony.

20 kwietnia 2018
W kwietniu i maju b.r. pracownicy Biblioteki Instytutu Papieża Jana Pawła II przeprowadzą zbiórkę książek dla dzieci i młodzieży – pacjentów szpitali. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://zaczytani.org/aktualnosci/. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji i przyniesienia książek (zarówno nowych jak i używanych w dobrym stanie) do Biblioteki Instytutu Papieża Jana Pawła II (budynek obok Świątyni Opatrzności Bożej) ul. Ks. Prymasa A. Hlonda 1.

15 marca 2018
13 marca br. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się konferencja naukowa dla studentów pod tytułem „Małżeństwo dawniej i dziś”. Organizatorami tego wydarzenia był Wydział Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Instytut Papieża Jana Pawła II.
Wśród prelegentów znaleźli się m.in.: ks. dr hab. Józef Łupiński, prof. Wydziału Teologicznego UKSW
Joanna Maria Piątkowska, studentka Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW
Jaworska Magdalena, studentka Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW
Rafał Kucharski, student Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW
Judyta Lauk, studentka Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW
Tomasz Lutyński, student Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW
Natalia Rudnicka, studentka Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW



