Przejdź do treści

Sympozjum misjologiczne „Kościół w Amazonii okresu synodalnego”

Opublikowano: 19 listopada 2021 r.

Ogólnopolskie sympozjum misjologiczne odbyło się 18 listopada br. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Do spotkania można było dołączyć za pośrednictwem platformy Zoom oraz portalu Misyjne.pl.

Organizatorzy sympozjum: Katedra Misjologii UKSW, Instytut Papieża Jana Pawła II, Stowarzyszenie Misjologów Polskich, Internacional Association of Catholic Missiologists-Europe, we współpracy z Salezjańskim Ośrodkiem Misyjnym w Warszawie oraz portalem Misyjne.pl.

Obrady otworzył ks. dr hab. Tomasz Wielebski, profesor UKSW, dyrektor Instytutu Nauk Teologicznych.

Sympozjum w znaczący sposób poszerzyło wiedzę uczestników, którzy wzbogacili się o refleksję i mogli przewartościować swoje spojrzenie na problemy, z jakimi zmaga się współczesna Amazonia.

Wśród poruszanych tematów znalazła się sytuacja polityczno-społeczna Amazonii i znaczenie adhortacji Querida Amazonia ogłoszonej przez papieża Franciszka.

 

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na dziesiąte spotkanie na kursie online „Źródła miłości”

Wykład pt. „„Jak żyć miłością na co dzień?” – Panel końcowy. Podsumowanie kursu – praktyczne wskazówki, świadectwa i inspiracje do życia miłością na co dzień.

Wykład wygłoszą Monika i Marcin Gajdowie -małżeństwo terapeutów chrześcijańskich, autorów książek i popularyzatorów duchowości, od wielu lat prowadzących działalność edukacyjną oraz terapeutyczną. Twórcy autorskiego podejścia Chrześcijańskiej Terapii Integralnej (ChTI), łączącej profesjonalną wiedzę psychologiczną, doświadczenie kliniczne i głębię tradycji chrześcijańskiej.

czytaj dalej