Przejdź do treści

Wystawa o Wandzie Rutkiewicz w schronisku na Hali Miziowej

Opublikowano: 18 lipca 2022 r.
Kategorie: Aktualności

Od 1 lipca do 26 sierpnia br. w schronisku na Hali Miziowej w Korbielowie, w 30. rocznicę śmierci Wandy Rutkiewicz można obejrzeć ekspozycję 14 plansz przedstawiających wydarzenia (nie tylko górskie) z życia wybitnej polskiej himalaistki. Wanda Rutkiewicz, poza himalaistyką, była utalentowana w innych dyscyplinach sportu – trenowała lekkoatletykę w Parasolu Wrocław, jako studentka uprawiała wyczynowo siatkówkę w AZS Wrocław, a następnie we wrocławskiej Gwardii. Jednak największą miłością Wandy stały się góry. W czasie studiów wspinała się w Rudawach Janowickich, Karkonoszach, wstąpiła do Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego, w 1962 roku ukończyła kurs taternicki, a już dwa lata później wspinała się w Alpach. W latach 70. zaczęła zdobywać najwyższe szczyty w Himalajach. Ostatni raz była widziana 12 maja 1992 roku pod szczytem Kanczendzongi w Himalajach.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy!

Pozostałe aktualności

Film z II Zjazdu szkół im. Jana Pawła II

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmem, przygotowanym dla upamiętnienia II Zjazdu szkół im. Jana Pawła II. Wspomniane wydarzenie odbyło się dnia 16 kwietnia 2026 r. i zostało zorganizowane przez nasz Instytut. Film przedstawia najważniejsze fragmenty Mszy...

czytaj dalej