Przejdź do treści

Konkurs dla dzieci „Koszyczek wielkanocny z sentencją Jana Pawła II o zmartwychwstaniu”

Opublikowano: 30 kwietnia 2025 r.

Z okazji Świąt Wielkanocnych w Szkole Podstawowej nr 101 w Łodzi odbył się konkurs plastyczno-refleksyjny pt. „Koszyczek wielkanocny z sentencją Jana Pawła II o zmartwychwstaniu”, zorganizowany przy wsparciu Instytutu Papieża Jana Pawła. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród uczniów klas młodszych – do udziału zgłosiło się aż 30 uczestników.
Celem konkursu było nie tylko rozwijanie zdolności artystycznych, lecz również duchowe przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego poprzez refleksję nad słowami Papieża Jana Pawła II. Zadaniem uczniów było wykonanie przestrzennego koszyczka wielkanocnego z elementami symboliki chrześcijańskiej oraz dołączenie własnoręcznie zapisanej sentencji Papieża na temat zmartwychwstania.
Wyniki konkursu ogłoszono 16 kwietnia, natomiast uroczyste wręczenie dyplomów i nagród ufundowanych przez Instytut Papieża Jana Pawła II odbyło się 30 kwietnia podczas apelu szkolnego.
Komisja konkursowa przyznała nagrody w trzech kategoriach:
Nagrody I stopnia otrzymali:
Dana Danielwicz (kl. III b), Magdalena Stańczykowska (kl. IV b), Weronika Kożuchowska (kl. II b), Martyna Kłys (kl. I a), Maja Błaszczyk (kl. III a), Wiktor Leśniewski (kl. II b), Gabriel Kuczyński (kl. I b), Konrad Gołębiewski (kl. II a), Maciej Durys (kl. I c), Tymofii Mylchyk (kl. III b), Weronika Barcka (kl. VI b), Mykhailo Yaroslaiev (kl. III b).
Nagrody II stopnia otrzymali:
Aleksandra Purgat (kl. II b), Alicja Tańska (kl. II a), Miłosz Głaz (kl. I a), Antonii Bralewski (kl. II b), Amelia Cander (kl. II a), Jan Bralewski (kl. IV a).
Nagrody III stopnia otrzymali:
Zuzanna Bartyzel (kl. IV a), Aleksandra Łuczak (kl. I b), Mira Wójcik (kl. I c), Noemi Petrykowska (kl. II a), Lena Błaszczyk (kl. III a), Kacper Bartyzel (kl. II b), Julian Oberbek (kl. I c), Ivan Astravukh (kl. III b), Michał Kowalski (kl. II a).
Dyplomy za udział w konkursie otrzymali: Weronika Rosiecka (kl. I b), Zuzanna Drelich (kl. III a), Wernika Rapiejko (kl. V b).

 

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na dziesiąte spotkanie na kursie online „Źródła miłości”

Wykład pt. „Epidemia samotności. Największe zagrożenie nie tylko społeczne, ale także medyczne”. Raport U.S. Surgeon General wskazuje samotność jako największe – przed np. chorobami onkologicznymi – wyzwanie zdrowotne stojące przed Ameryką. Podczas wystąpienia Pan Profesor rozszerzę to twierdzenie, wskazując na psychospołeczne, mniej znane, czynniki udowadniające słuszność tego twierdzenia. Wykład wygłosi prof. dr hab. Wojciech Kulesza – psycholog społeczny, w pracy naukowej zajmuje się zjawiskiem mimikry (czyli naśladownictwa zachowań, gestów i mowy ludzi), nierealistycznym optymizmem (wrażeniem, że ktoś jest mniej narażony na zagrożenie niż wszyscy inni wokół) oraz tzw. medycznym fake-newsem (uleganiem nieprawdziwym informacjom „medycznym”)..

czytaj dalej

Zapraszamy na dziewiąte spotkanie na kursie online „Źródła miłości”

Wykład pt. „Pierwsze więzi – dzieciństwo jako fundament” o relacjach z rodzicami i bliskimi w dzieciństwie jako fundamentu zdolności do miłości w dorosłości – źródła miłości samego siebie. Wykład wygłosi dr Agnieszka Kozak – psycholog, psychoterapeutka, nauczyciel akademicki, autorka bestsellerowych książek z zakresu psychoterapii.

czytaj dalej