18 czerwca 2026 r. w Muzeum Niepodległości w Warszawie dr Jacek Konik oprowadzał gości po wystawie „Zamach majowy i sanacja. Surowym okiem karykatury” w głównej siedzibie Muzeum Niepodległości w Warszawie. Prezentowane na ekspozycji prace zostały wykonane przez znakomitych grafików-karykaturzystów – Gustawa Rogalskiego i Zdzisława Czermańskiego. Ich satyryczne rysunki były ostrym komentarzem na temat postępowania po 1926 r. zarówno obozu władzy, jak i opozycji. Prace dają wgląd w złożoność sytuacji, która panowała w II Rzeczypospolitej i pozwalają odbiorcy dokonać samodzielnej oceny minionej epoki.
Film z II Zjazdu szkół im. Jana Pawła II
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmem, przygotowanym dla upamiętnienia II Zjazdu szkół im. Jana Pawła II. Wspomniane wydarzenie odbyło się dnia 16 kwietnia 2026 r. i zostało zorganizowane przez nasz Instytut. Film przedstawia najważniejsze fragmenty Mszy...


