Przejdź do treści

Oratorium „Panno Święta, co Jasnej bronisz Częstochowy…”

Opublikowano: 25 stycznia 2022 r.

22 stycznia 2022 r. o godz.18.00 w Bazylice Jasnogórskiej odbyło się prawykonanie oratorium „Panno Święta, co Jasnej bronisz Częstochowy…”, które zostało skomponowane przez Wincentego z Krakowa.

Oratorium zostało opracowane na podstawie fragmentów homilii św. Jana Pawła II, którą wygłosił 4 czerwca 1979 roku na Szczycie Jasnogórskim. Oratorium zostało wykonane przez AUDIVI Cracow Vocal Quartet w składzie: Liliana Pociecha – sopran; Dobromiła Lebiecka – alt; Paweł Fundament – tenor; Piotr Brajner – bas oraz Zespół Kameralny: Paulina Grzybek – skrzypce; Magdalena Siudyszewska-Dumicz – skrzypce; Danuta Popielak – altówka; Ewa Wojsław-Bober – wiolonczela; Mateusz Grzybek – kontrabas.

Organizatorem koncertu był Jasnogórski Instytut Maryjny, a Instytut Papieża Jana Pawła II objął to wydarzenie patronatem. Koncert został nagrany przez Radio Jasna Góra i jest dostępny pod linkiem: https://youtu.be/Rs2MrK_4JXM

 

 

 

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na dziesiąte spotkanie na kursie online „Źródła miłości”

Wykład pt. „„Jak żyć miłością na co dzień?” – Panel końcowy. Podsumowanie kursu – praktyczne wskazówki, świadectwa i inspiracje do życia miłością na co dzień.

Wykład wygłoszą Monika i Marcin Gajdowie -małżeństwo terapeutów chrześcijańskich, autorów książek i popularyzatorów duchowości, od wielu lat prowadzących działalność edukacyjną oraz terapeutyczną. Twórcy autorskiego podejścia Chrześcijańskiej Terapii Integralnej (ChTI), łączącej profesjonalną wiedzę psychologiczną, doświadczenie kliniczne i głębię tradycji chrześcijańskiej.

czytaj dalej