Przejdź do treści

Obóz zimowy z Janem Pawłem II

Opublikowano: 31 stycznia 2024 r.

W dniach 13–20 stycznia 2024 roku dzieci z Parafii Opatrzności Bożej w Wilanowie uczestniczyły w  obozie zimowym „Śladami Jana Pawła II”. Patronat nad wydarzeniem objął Instytut Papieża Jana Pawła II. Ponad sześćdziesięcioosobowa grupa dzieci i młodzieży wyjechała do Kościeliska koło Zakopanego, aby zdobywać umiejętności jazdy na nartach. Dla większości dzieci był to pierwszy kontakt z zimowym sportem. Niemniej wszyscy uczestnicy pod okiem instruktorów zdobyli podstawowe umiejętności narciarskie, dzięki którym udawało im się pokonać cały stok. Uczestnicy korzystali z uroków „białego szaleństwa” każdego dnia. Ponadto zorganizowane zostało wyjście na Termy Chochołowskie, aby móc zakosztować uzdrowiskowych ciepłych źródeł. Ciekawą atrakcją dla dzieci okazały się również warsztaty malowania na szkle prowadzone przez artystkę Katarzyną Kosowską pochodząca z Zakopanego, . Każde dziecko namalowało swojego anioła na szkle pod czujnym okiem artystki. Niektóre prace okazały się prawdziwymi dziełami sztuki. W czasie trwania obozu, grupa dzieci udała się także do Sanktuarium na Krzeptówkach, gdzie poznała historię tego miejsca związaną ze Świętym Janem Pawłem II.

Każdy dzień obozu zaczynał się modlitwą, w czasie której podopieczni uczyli się postawy prawdomówności, wdzięczności, dobroczynności oraz skromności. Program był tak ułożony, aby dzieci uczyły się jak żyć kierując się konkretnymi wartościami, o których nauczał Święty Jan Paweł II. Otrzymały konkretne wskazówki nad jaką cechą charakteru pracować danego dnia. Każdy dzień kończył się wspólnotową eucharystią, na której śpiewy prowadziła schola parafialna „Nutki Opatrzności”.

Obóz był okazją do budowania pozytywnych relacji, jak również uczenia się utraconych wartości, o których często nauczał Ojciec Święty, takich jak: wspólnota, prawda, wolność, odwaga. Te wartości są potrzebne młodemu człowiekowi do kształtowania jego charakteru.

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na dziesiąte spotkanie na kursie online „Źródła miłości”

Wykład pt. „Epidemia samotności. Największe zagrożenie nie tylko społeczne, ale także medyczne”. Raport U.S. Surgeon General wskazuje samotność jako największe – przed np. chorobami onkologicznymi – wyzwanie zdrowotne stojące przed Ameryką. Podczas wystąpienia Pan Profesor rozszerzę to twierdzenie, wskazując na psychospołeczne, mniej znane, czynniki udowadniające słuszność tego twierdzenia. Wykład wygłosi prof. dr hab. Wojciech Kulesza – psycholog społeczny, w pracy naukowej zajmuje się zjawiskiem mimikry (czyli naśladownictwa zachowań, gestów i mowy ludzi), nierealistycznym optymizmem (wrażeniem, że ktoś jest mniej narażony na zagrożenie niż wszyscy inni wokół) oraz tzw. medycznym fake-newsem (uleganiem nieprawdziwym informacjom „medycznym”)..

czytaj dalej

Zapraszamy na dziewiąte spotkanie na kursie online „Źródła miłości”

Wykład pt. „Pierwsze więzi – dzieciństwo jako fundament” o relacjach z rodzicami i bliskimi w dzieciństwie jako fundamentu zdolności do miłości w dorosłości – źródła miłości samego siebie. Wykład wygłosi dr Agnieszka Kozak – psycholog, psychoterapeutka, nauczyciel akademicki, autorka bestsellerowych książek z zakresu psychoterapii.

czytaj dalej