Przejdź do treści

Konferencja naukowa z okazji jubileuszu 25-lecia Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Opublikowano: 22 maja 2026 r.

Konferencja naukowa z okazji jubileuszu 25-lecia Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

19 maja 2026 r. obchodziliśmy Święto Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Uroczystość ta kończyła obchody roku jubileuszowego 25-lecia Wydziału. Z tej okazji odbyła się konferencja naukowa. Spotkanie było połączone z prezentacją monografii rocznicowej – Ius scientiam persequitur. Księga jubileuszowa z okazji XXV-lecia Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (red. Mateusz Badowski, Leszek Karski i Janusz Wesserling, Wydawnictwo Naukowe UKSW – Wolters Kluwer Polska, Warszawa 2025). Współorganizatorem uroczystości był Instytut Papieża Jana Pawła II. Pierwsza część uroczystości miała charakter naukowy. Wystąpienia dotyczyły historii i teraźniejszości WPiA, jak również oscylowały wokół zagadnień, które pozostają w orbicie zainteresowań badawczych pracowników Wydziału: źródeł prawa, nauczania prawa rzymskiego, filozofii prawa, aksjologii postępowania karnego i edukacji prawniczej. Głos zabrali i referaty wygłosili: prof. dr hab. Bogumił Szmulik (Dziekan WPiA UKSW w Warszawie), prof. dr hab. Anna Tarwacka (Dyrektor Instytutu Nauk Prawnych); prof. ucz. dr hab. Marcin Wielec (Prodziekan WPiA ds. studenckich dla kierunku Prawo); dr Magdalena Wilczek-Karczewska (Zastępca Dyrektora Instytutu Nauk Prawnych); prof. ucz. dr hab. Sławomir Godek oraz dr Marcin Rau. Całość została zwieńczona poczęstunkiem, podczas którego toczyły się dalsze, inspirujące rozmowy na temat przeszłości i przyszłości Wydziału Prawa i

 

Administracji UKSW w Warszawie.

Gratulujemy Wydziałowi pięknego jubileuszu i życzymy wielu osiągnieć naukowych i dydaktycznych w kolejnych latach!

Fotorelacja:

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na dziesiąte spotkanie na kursie online „Źródła miłości”

Wykład pt. „„Jak żyć miłością na co dzień?” – Panel końcowy. Podsumowanie kursu – praktyczne wskazówki, świadectwa i inspiracje do życia miłością na co dzień.

Wykład wygłoszą Monika i Marcin Gajdowie -małżeństwo terapeutów chrześcijańskich, autorów książek i popularyzatorów duchowości, od wielu lat prowadzących działalność edukacyjną oraz terapeutyczną. Twórcy autorskiego podejścia Chrześcijańskiej Terapii Integralnej (ChTI), łączącej profesjonalną wiedzę psychologiczną, doświadczenie kliniczne i głębię tradycji chrześcijańskiej.

czytaj dalej