XXI Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych

Opublikowano: 29 lipca 2022 r.

W dniach 4-8 lipca 2022 w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych. Patronat nad mistrzostwami objął Instytut Papieża Jana Pawła II. W zawodach startowało 31 zawodników: 19 księży diecezjalnych, w tym jeden z Litwy, 2 misjonarzy św. Wincentego à Paulo, 2 pallotynów, benedyktyn, chrystusowiec, jezuita, franciszkanin i pijar), 1 siostra zakonna (kanoniczka Ducha Świętego), 1 brat zakonny (pallotyn) i 1 kleryk. Rozegrano 9 rund systemem szwajcarskim. Tempo gry wynosiło po 90 min. dla każdego zawodnika na partię oraz po 30 sek. dla zawodnika za ruch. Szachowym mistrzem Polski duchowieństwa został ks. Wojciech Sola z diecezji tarnowskiej (7,5 pkt.); drugie miejsce zajął ks. Mirosław Mejzner, pallotyn (6,5 pkt.), a trzecie ks. Stanisław Bąk z archidiecezji przemyskiej (6,5 pkt.). Wiek uczestników wahał się od 23 do 73 lat. Najlepszym seniorem (60+) okazał się ks. Stanisław Dębowski z diecezji radomskiej. Nagrodę za najpiękniejszą partię otrzymał ks. Zbigniew Wądrzyk z archidiecezji gdańskiej. Nagrodę fair play otrzymał ks. Jan Mazur, jezuita. Najlepszą siostrą zakonną została kanoniczka Ducha Świętego, s. Zofia Buszta, a najlepszym bratem zakonnym pallotyn, br. Jan Zawada. Najlepszym alumnem został Marcin Dębowski z Wyższego Seminarium Duchownego diecezji radomskiej, a najlepszym debiutantem ks. Sebastian Natoniewski z archidiecezji lubelskiej. W klasyfikacji drużynowej (łącznie z wynikami mistrzostw w szachach szybkich i błyskawicznych, rozegranymi 28 lutego – 1 marca 2022 w Konstancinie-Jeziornie) mistrzami Polski zostali pallotyni; 2 miejsce zajęła diecezja siedlecka, a 3 miejsce archidiecezja przemyska.

Najbliższe mistrzostwa w szachach szybkich i błyskawicznych odbędą się w Konstancinie-Jeziornie, w pallotyńskim Centrum Animacji Misyjnej w dniach 20-21 lutego 2023, a w szachach klasycznych w dniach 10-15 lipca 2023 w Sandomierzu. Zapisy oraz inne informacje na oficjalnej stronie mistrzostw: http://www.smpd.pl/

Serdecznie gratulujemy!

Pozostałe aktualności

Konkurs multimedialny o Janie Pawle II – relacja

W dniach 22-28 czerwca 2024 roku, dzięki wsparciu Instytutu Papieża Jana Pawła II, dzieci i młodzież z Parafii Dobrego Pasterza w Warszawie uczestniczyły w wakacyjnym wyjeździe do Kasiny Wielkiej. W ramach tego wyjątkowego przedsięwzięcia zorganizowano konkurs...