Przejdź do treści

Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Pamięć Jana Pawła II

Opublikowano: 18 grudnia 2007 r.
18 grudnia 2007 | Kategorie: Archiwum aktualności 2007-2010

       13 grudnia 2007 w siedzibie Instytutu odbylo sie pierwsze spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia Pamieć Jana Pawla II z kierownictwem Instytutu Papieża Jana Pawla II. Glównym celem spotkania bylo przedstawienie wieloletniej dzialalności i zamierzeń Stowarzyszenia oraz zakresu pracy jedynej tego typu placówki prowadzonej przez osoby świeckie – Spolecznego Centrum Dokumentacji Pontyfikatu Jana Pawla II w Rejowcu Fabrycznym, jak również  bliższe poznanie istoty dzialalności Instytutu Papieża Jana Pawla II.

    Wzajemne poznanie pozwolilo na stwierdzenie olbrzymich możliwości wspólnych dzialań i przedsiewzieć skierowanych na upamietnienie pontyfikatu Wielkiego Papieża Jana Pawla II. Stowarzyszenie wyrazilo wole przekazania  zbiorów kolekcjonerów papaliów z calej Polski do zasobów Instytutu, oraz  wspólnej pracy nad formami  upamietnienia pontyfikatu m.in. przez samorzady. Zakres wspólpracy Stowarzyszenia i Instytutu zostanie określony już wkrótce w specjalnym porozumieniu, w którym zawarte beda aspekty wspóldzialania i stalych powiazań.

    Omówiono również pierwsze wspólne przedsiewziecie zainicjowane przez Katolicki Serwis Informacyjny – Pokolenie JP2 (http://www.pokolenie-jp2.pl/) – ogólnokrajowej konferencji mediów katolickich, instytucji oraz organizacji zajmujacych sie tematyka papieska pod nazwa : „Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Papieskich – Pokolenie JP2 dla Papieża". Spotkanie odbedzie sie 5 kwietnia 2008 r. w siedzibie Instytutu Papieża Jana Pawla II przy ul. Kolegiackiej 1a. Uczestnicy spotkania postanowili wystapić do J. Eminencji Ks. Józefa Kard. Glempa Prymasa Polski o patronat nad ta  konferencja. Wiecej informacji na temat Forum bedzie można znaleźć pod adresem  http://www.pokolenie-jp2.pl/ oraz w serwisie Stowarzyszenia Pamieć Jana Pawla II http://stowjanpawel.p-jp2.pl/

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na dziesiąte spotkanie na kursie online „Źródła miłości”

Wykład pt. „Epidemia samotności. Największe zagrożenie nie tylko społeczne, ale także medyczne”. Raport U.S. Surgeon General wskazuje samotność jako największe – przed np. chorobami onkologicznymi – wyzwanie zdrowotne stojące przed Ameryką. Podczas wystąpienia Pan Profesor rozszerzę to twierdzenie, wskazując na psychospołeczne, mniej znane, czynniki udowadniające słuszność tego twierdzenia. Wykład wygłosi prof. dr hab. Wojciech Kulesza – psycholog społeczny, w pracy naukowej zajmuje się zjawiskiem mimikry (czyli naśladownictwa zachowań, gestów i mowy ludzi), nierealistycznym optymizmem (wrażeniem, że ktoś jest mniej narażony na zagrożenie niż wszyscy inni wokół) oraz tzw. medycznym fake-newsem (uleganiem nieprawdziwym informacjom „medycznym”)..

czytaj dalej

Zapraszamy na dziewiąte spotkanie na kursie online „Źródła miłości”

Wykład pt. „Pierwsze więzi – dzieciństwo jako fundament” o relacjach z rodzicami i bliskimi w dzieciństwie jako fundamentu zdolności do miłości w dorosłości – źródła miłości samego siebie. Wykład wygłosi dr Agnieszka Kozak – psycholog, psychoterapeutka, nauczyciel akademicki, autorka bestsellerowych książek z zakresu psychoterapii.

czytaj dalej