Przejdź do treści

Gala finałowa X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego

Opublikowano: 10 listopada 2015 r.

7 listopada br. w siedzibie Instytutu Papieża Jana Pawła II odbyła się uroczystość rozdania nagród X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Gala rozpoczęła się mszą świętą w dolnym kościele Świątyni Bożej Opatrzności, którą odprawił ks. prałat Aleksander Seniuk – Wicedyrektor Instytutu i delegat ds. kultury Archidiecezji Warszawskiej. Po uroczystym powitaniu, kolejną, niecierpliwie wyczekiwaną częścią programu było wręczenie nagród.

Sobotnią uroczystość uświetnił występ chrześcijańskiego zespołu La Pallotina, którego liderem jest pallotyn, ks. Andrzej Daniewicz wraz z towarzyszącą mu wokalistką – Martyną Melosik. Jest on także twórcą repertuaru, wokalistą i gitarzystą zespołu. Rockowo-balladowy zespół występujący na chrześcijańskich festiwalach i innych imprezach artystycznych jest nowatorską formą ewangelizacji młodzieży.

Po zakończeniu Gali jej uczestnicy zapoznali się z wystawą fotograficzną pt. Dom księdza Jana przygotowaną przez Dział Dokumentacji Archiwalnej oraz Dział Oświatowy Instytutu, z okazji przypadającej w mijającym roku 100. rocznicy urodzin kapłana poety. Na wystawę tę składa się 21 zdjęć formatu A2 oraz 12 zdjęć analogowych zamkniętych w oszklonej gablocie. Aby bardziej przybliżyć zwiedzającym realia historyczne, w jakich ks. Twardowskiemu (1915-2006) przyszło żyć i tworzyć, gościom wręczano specjalną ulotkę, którą opracowały wspólnie wspomniane wyżej Działy IPJPII.

Laureaci i wyróżnieni oraz ich opiekunowie mieli również okazję obejrzeć ekspozycję numizmatyczno-medalierską autorstwa pracownika Archiwum Instytutu pt. Święty Jan Paweł II.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, który mimo dużych odległości przybyli na galę rozdania nagród. Gorące podziękowania kierujemy również do wszystkich uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego. Jeszcze raz gratulujemy laureatom i już dziś zachęcamy do uczestniczenia w kolejnej edycji konkursu.

 

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na dziesiąte spotkanie na kursie online „Źródła miłości”

Wykład pt. „Epidemia samotności. Największe zagrożenie nie tylko społeczne, ale także medyczne”. Raport U.S. Surgeon General wskazuje samotność jako największe – przed np. chorobami onkologicznymi – wyzwanie zdrowotne stojące przed Ameryką. Podczas wystąpienia Pan Profesor rozszerzę to twierdzenie, wskazując na psychospołeczne, mniej znane, czynniki udowadniające słuszność tego twierdzenia. Wykład wygłosi prof. dr hab. Wojciech Kulesza – psycholog społeczny, w pracy naukowej zajmuje się zjawiskiem mimikry (czyli naśladownictwa zachowań, gestów i mowy ludzi), nierealistycznym optymizmem (wrażeniem, że ktoś jest mniej narażony na zagrożenie niż wszyscy inni wokół) oraz tzw. medycznym fake-newsem (uleganiem nieprawdziwym informacjom „medycznym”)..

czytaj dalej

Zapraszamy na dziewiąte spotkanie na kursie online „Źródła miłości”

Wykład pt. „Pierwsze więzi – dzieciństwo jako fundament” o relacjach z rodzicami i bliskimi w dzieciństwie jako fundamentu zdolności do miłości w dorosłości – źródła miłości samego siebie. Wykład wygłosi dr Agnieszka Kozak – psycholog, psychoterapeutka, nauczyciel akademicki, autorka bestsellerowych książek z zakresu psychoterapii.

czytaj dalej