Warsztaty dla uczestników 2. etapu VIII edycji konkursu Archiwum wspomnień JP2

Opublikowano: 9 marca 2018 r.
9 marca 2018 | Kategorie: Aktualności, Dział oświatowy, Konkursy

3 marca br. w siedzibie Instytutu odbyły się warsztaty dla pięciu grup, które przeszły do 2. etapu konkursu. Zajęcia poprowadzili: operator filmowy Mariusz Ćwik, dziennikarka Brygida Grysiak oraz autorka scenariuszy Katarzyna Bohatkiewicz oraz ks. Kazimierz Sowa. Uczestnicy warsztatów poznali techniki filmowania rozmówców, operowania światłem podczas nagrania, dowiedzieli się jak przygotować się do rozmowy, jak przeprowadzić wywiad z wybranym przez siebie bohaterem oraz jak na podstawie zebranych materiałów przygotować ciekawy scenariusz reportażu. Wiedza, którą zdobyły grupy z pewnością zaowocuje świetnymi filmami konkursowymi.

 

 

Pozostałe aktualności

Zapowiedź: XXVI Targi Wydawców Katolickich

W dniach 23-26 września w Arkadach Kubickiego i w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie odbędą się XXVI Targi Wydawców Katolickich. Organizatorzy zatroszczą się o zachowanie wszelkich rygorów i zaleceń sanitarnych, tak, aby miłośnicy książek mogli czuć się...

czytaj dalej

Jak załatwić sprawę w Instytucie Papieża Jana Pawła II

 

W związku z trwającą sytuacją epidemiczną, zaleceniami rządu i służb sanitarnych dotyczącymi zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, od 2 listopada 2020 r. wprowadziliśmy nowe zasady kontaktu z instytutem.

You have Successfully Subscribed!