Przejdź do treści

XII Ogólnopolski Konkurs Papieski „Śladami Papieża Jana Pawła Ii po Polsce”

Opublikowano: 7 lipca 2017 r.

Gala finałowa XII Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego pt. ”Śladami Jana Pawła II po Polsce” odbyła  się 9 czerwca 2017r.o godz. 11.00 w kościele Wszystkich Świętych, Plac Grzybowski 3/5, w Warszawie.

Instytut Papieża Jana Pawła II objał patronat nad konkursem. Ponizej przedstawiamyu listę laureatów konkursu

LISTA LAUREATÓW:

Kategoria literacka

I miejsce:   Olga Kalińska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce

II miejsce:   Mateusz Słabek – Szkoła Podstawowa Nr 30 w Lublinie

                        Kamila Wikło – Szkoła Podstawowa Nr 289 w Warszawie

III miejsce:  Klara Ruman – Szkoła Podstawowa Nr 25 w Warszawie

                         Faustyna Krzemińska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce

Lista wyróżnionych uczniów:

Hanna Tomaszewska – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 28 w Wałbrzychu

Małgorzata Piper – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 28 w Wałbrzychu

Krzysztof Janczewski  – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 225

Zuzanna Karpio – Szkoła Podstawowa Nr 25 w Warszawie

Robert Gasiński  – Szkoła Podstawowa Nr 306 w Warszawie

Kategoria plastyczna

I miejsce:   Aleksandra Pamuła – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubaczowie

II miejsce:  Marta i Maja Jankowskie  – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim

                 Marcin Mądrzak  – Szkoła Podstawowa Nr 23 w Warszawie

III miejsce: Michał i Natalia Nieckarz – Szkoła Podstawowa w Przebieczanach

                        Wiktoria Styczyńska  Szkoła Podstawowa Nr 35 w Szczecinie

Lista wyróżnionych uczniów:

             Filip Stręk – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sułoszowej

             Faustyna Ryczak – Zespól Szkół Publicznych w Zasowie

             Jan Bochra – Szkoła Podstawowa Nr 60 w Warszawie

            Mariusz Żybura  – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu

            Zofia Wróblewska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu

            Aleksandra Borowiec – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Gorzycach

            Oliwia Łucinkiewicz – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Oławie

            Piotr Kozioł – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Osieckiej

            Blanka Matusewicz  – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Oławie

            Julia Kaźmierczak – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gruszczycach

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na dziesiąte spotkanie na kursie online „Źródła miłości”

Wykład pt. „Epidemia samotności. Największe zagrożenie nie tylko społeczne, ale także medyczne”. Raport U.S. Surgeon General wskazuje samotność jako największe – przed np. chorobami onkologicznymi – wyzwanie zdrowotne stojące przed Ameryką. Podczas wystąpienia Pan Profesor rozszerzę to twierdzenie, wskazując na psychospołeczne, mniej znane, czynniki udowadniające słuszność tego twierdzenia. Wykład wygłosi prof. dr hab. Wojciech Kulesza – psycholog społeczny, w pracy naukowej zajmuje się zjawiskiem mimikry (czyli naśladownictwa zachowań, gestów i mowy ludzi), nierealistycznym optymizmem (wrażeniem, że ktoś jest mniej narażony na zagrożenie niż wszyscy inni wokół) oraz tzw. medycznym fake-newsem (uleganiem nieprawdziwym informacjom „medycznym”)..

czytaj dalej

Zapraszamy na dziewiąte spotkanie na kursie online „Źródła miłości”

Wykład pt. „Pierwsze więzi – dzieciństwo jako fundament” o relacjach z rodzicami i bliskimi w dzieciństwie jako fundamentu zdolności do miłości w dorosłości – źródła miłości samego siebie. Wykład wygłosi dr Agnieszka Kozak – psycholog, psychoterapeutka, nauczyciel akademicki, autorka bestsellerowych książek z zakresu psychoterapii.

czytaj dalej