Przejdź do treści

Tydzień Małżeństwa w Warszawie

Opublikowano: 2 lutego 2017 r.
Kategorie: Aktualności · Zapowiedzi
2 lutego 2017 | Kategorie: Aktualności, Zapowiedzi

7 lutego, na tydzień przed Dniem św. Walentego w Warszawie, rozpoczną się obchody Tygodnia Małżeństwa.

Tydzień Małżeństwa to wydarzenie pokazujące sens i piękno trwałego związku małżeńskiego. Idea obchodów rozwinęła się w Stanach Zjednoczonych i od lat dziewięćdziesiątych realizowana jest w wielu krajach na świecie. W Polsce po raz pierwszy zagościła z inicjatywy Gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.

Termin obchodów przypada każdorazowo w dniach 7-14 lutego, w nawiązaniu do popularnego święta walentynek. Większość wydarzeń warszawskich odbędzie się w Centrum Myśli Jana Pawła II, ul Foksal 11.

Tydzień małżeństwa to świętowanie na różnych płaszczyznach, uwzględniających rozmaite aspekty życia. W programie są: otwarte warsztaty i wykłady wspierające rozwój więzi małżeńskiej, wydarzenia  pozwalające w atmosferze wspólnej zabawy odnowić i rozszerzyć relacje, wyjście do kina lub muzeum, a także rozegranie scenariusza gry przygodowej lub udział w krótkim kursie tańca.

Celem obchodów Tygodnia Małżeństwa jest promocja dobrej jakości relacji małżeńskiej i budowanie społeczeństwa opartego na szczęśliwym życiu rodzinnym.

W współtworzenie tego przedsięwzięcia włączają się różne instytucje, zarówno te, które angażują się bezpośrednio na rzecz mądrego budowania trwałych i dojrzałych relacji małżeńskich – jak ośrodki wsparcia psychologicznego i duszpasterstwa rodzin, jak i takie, które kreują przyjazny klimat Miasta Stołecznego Warszawy, oferując np. parom małżeńskim możliwość bezpłatnej wizyty w teatrze lub restauracji.

Współorganizator: Centrum Myśli Jana Pawła II
Lider projektu: Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich, Oddział Gdański
Patronat: Prezydent m. st Warszawy
Sponsor główny: Energa
Program i zapisy: http://tydzienmalzenstwa.pl/warszawa

 

źródło: http://www.centrumjp2.pl/aktualnosci/27143/

Instytut Papieża Jana Pawła II

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na dziesiąte spotkanie na kursie online „Źródła miłości”

Wykład pt. „Epidemia samotności. Największe zagrożenie nie tylko społeczne, ale także medyczne”. Raport U.S. Surgeon General wskazuje samotność jako największe – przed np. chorobami onkologicznymi – wyzwanie zdrowotne stojące przed Ameryką. Podczas wystąpienia Pan Profesor rozszerzę to twierdzenie, wskazując na psychospołeczne, mniej znane, czynniki udowadniające słuszność tego twierdzenia. Wykład wygłosi prof. dr hab. Wojciech Kulesza – psycholog społeczny, w pracy naukowej zajmuje się zjawiskiem mimikry (czyli naśladownictwa zachowań, gestów i mowy ludzi), nierealistycznym optymizmem (wrażeniem, że ktoś jest mniej narażony na zagrożenie niż wszyscy inni wokół) oraz tzw. medycznym fake-newsem (uleganiem nieprawdziwym informacjom „medycznym”)..

czytaj dalej