Przejdź do treści

Happening 21:37 – już 2 kwietnia!

Opublikowano: 29 marca 2011 r.
29 marca 2011 | Kategorie: Archiwum aktualności 2011-2014
 
IJPII_zaproszenia_3MIN7

28 marca w Kinotece PKiN o godz. 20.00 odbyła się premiera filmu Macieja Ślesickiego „Trzy minuty. 21:37”, którego jednym z koproducentrów jest Instytut Papieża Jana Pawła II. Od 1 kwietnia film trafia na ekrany kin w całej Polsce. Gorąco zachęcamy do obejrzenia tego przenikliwego portretu Polaków, szczególnie w czasie przygotowań do beatyfikacji Jana Pawła II. Zachęcamy też do udziału w Happeningu, który odbędzie się 2 kwietnia przed kinem Atlantic w Warszawie. Wśród uczestników zostanie rozdanych 250 wejściówek na pokaz specjalny filmu.

 

HAPPENING „TRZY MINUTY. 21:37” 

 Jeden taki dzień, jedna taka godzina, jedno takie miejsce, kilkuset przyjaciół i tylko 3 minuty !

Trzy minuty – najlepszy i najkrótszy czas, w którym można poznać tak wielu przyjaciół, a Twórcy filmu zaproszą na specjalną projekcję swojego nowego filmu pt. „Trzy minuty. 21:37”.

2 kwietnia to szczególny dzień dla każdego Polaka. W momencie śmierci Naszego Papieża wszyscy wstrzymaliśmy oddech. W rocznicę tego wydarzenia pragniemy w szczególny sposób przypomnieć tamte emocje. Doskonałą okazją ku temu jest premiera filmu Macieja Ślesickiego „Trzy minuty. 21:37”.

Monolith Films, Kino Atlantic oraz www.entropiaslowa.pl zapraszają na wyjątkowy happening w Warszawie. 2 kwietnia o g. 11.00 spotkajmy się pod Kinem Atlantic na ulicy Chmielnej 33. Tam w obrysowanej, specjalnie przygotowanej przestrzeni cyfr 21:37 ustawimy się wspólnie. Spróbujmy wykonać to zadanie w 3 minuty… Naszym przedsięwzięciem oddamy hołd Wielkiemu Polakowi, a wszystkim warszawiakom przypomnimy jak ważną dla każdego z nas jest godzina 21:37.

Tuż po happeningu, wśród biorących udział w naszym niezwykłym przedsięwzięciu zostanie rozdane 250 zaproszeń na pokaz specjalny filmu „Trzy minuty. 21:37” z udziałem jego Twórców, m.in.: 

Macieja Ślesickiego, Agnieszki Grochowskiej, Lidii Sadowy oraz Modesta Rucińskiego. 

Spotkanie poprowadzi znany sprawozdawca sportowy Artur Szulc.

Prosimy o zgłaszanie swojego udziału na adres: entropiaslowa@entropiaslowa.pl 

Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone.Warto pamiętać żeby tego dnia zabrać ze sobą swoich przyjaciół!

Scenariusz happeningu:
1. Zbieramy się przy Kinie Atlantic (ul. Chmielna 33) o godzinie 10:45, 2 kwietnia 2010 roku; (jeżeli będzie deszcz zabierz ze sobą parasol).
2. Witamy wszystkich przybyłych.
3. Przedstawiamy ideę happeningu.
4. Przedstawiamy gości.
5. Happening.
6. Wykonanie pamiątkowych zdjęć, takze z „lotu ptaka”.
7. Rozdanie 250 biletów.
8. Projekcja specjalna filmu „Trzy minuty. 21:37” o g. 12.00 z udziałem Twórców.

 

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na dziesiąte spotkanie na kursie online „Źródła miłości”

Wykład pt. „Epidemia samotności. Największe zagrożenie nie tylko społeczne, ale także medyczne”. Raport U.S. Surgeon General wskazuje samotność jako największe – przed np. chorobami onkologicznymi – wyzwanie zdrowotne stojące przed Ameryką. Podczas wystąpienia Pan Profesor rozszerzę to twierdzenie, wskazując na psychospołeczne, mniej znane, czynniki udowadniające słuszność tego twierdzenia. Wykład wygłosi prof. dr hab. Wojciech Kulesza – psycholog społeczny, w pracy naukowej zajmuje się zjawiskiem mimikry (czyli naśladownictwa zachowań, gestów i mowy ludzi), nierealistycznym optymizmem (wrażeniem, że ktoś jest mniej narażony na zagrożenie niż wszyscy inni wokół) oraz tzw. medycznym fake-newsem (uleganiem nieprawdziwym informacjom „medycznym”)..

czytaj dalej

Zapraszamy na dziewiąte spotkanie na kursie online „Źródła miłości”

Wykład pt. „Pierwsze więzi – dzieciństwo jako fundament” o relacjach z rodzicami i bliskimi w dzieciństwie jako fundamentu zdolności do miłości w dorosłości – źródła miłości samego siebie. Wykład wygłosi dr Agnieszka Kozak – psycholog, psychoterapeutka, nauczyciel akademicki, autorka bestsellerowych książek z zakresu psychoterapii.

czytaj dalej